X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Afyonkarahisar’da Polis Teşkilatının 170. Yılı Kutlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Polis Teşkilatının 170. Yılı Kutlanıyor

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 12:36
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 170. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VE POLİS HAFTASI NEDENİYLE AFYONKARAHİSAR İL EMNİYET MÜDÜRÜ İBRAHİM ÖZEL, AFYONKARAHİSAR POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU MÜDÜRÜ MUSTAFA EKER VE POLİS MEMURLARINDAN OLUŞAN BİR HEYET AFYONKARAHİSAR VALİSİ HAKAN
Afyonkarahisar’da Polis Teşkilatının 170. Yılı Kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Mustafa Eker ve polis memurlarından oluşan bir heyet Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette Vali Hakan Yusuf Güner’e günün anısına çiçek takdim edilmesinin ardından Özel ve Eker, polis teşkilatı tarafından düzenlenecek etkinliklere dair bilgiler verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hakan Yusuf Güner, polis teşkilatının en yakın mesai arkadaşları olduğunun belirterek 10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatının vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için mesai mefhumu gözetmeden, büyük bir fedakarlık sergilediklerini belirtti. Güner konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Emniyet teşkilatının yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasıyla en huzurlu ve en yaşanabilir iller arasındayız. Bunun en büyük nedenlerinden biriside son yıllarda eğitime verilen önemle polislerimizin daha bilgili, daha donanımlı ve teknolojiyi yakından takip eden bir teşkilat yapısına sahip olmasından ileri gelmektedir. Cansiperhane çalışan, devletin, milletin ve ülkenin devamlılığını sağlamak için en kutsal varlığı olan canını ortaya koyan tüm Emniyet Teşkilatımızın 170. kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftasını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar temenni ederken, görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.”