X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Jandarmadan Tarihi Eser Operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Jandarmadan Tarihi Eser Operasyonu

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
AFYONKARAHİSAR’DA JANDARMA TARAFINDAN YAPILAN OPERASYONDA 25 PARÇA HELENİSTİK VE ROMA DÖNEMİNE AİT TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİĞİ BİLDİRİLDİ.
Jandarmadan Tarihi Eser Operasyonu

’da jandarma tarafından yapılan operasyonda, Helenistik ve Roma dönemine ait 25 parça tarihi eser ele geçirildiği bildirildi.
Operasyonla ilgili Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığından alınan bilgilerde, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde M.D. isimli bir şahsın elinde bulundurduğu eski eserleri satacağı yönünde bilgiler elde edildiği ve bunun üzerine operasyon için harekete geçildiği kaydedildi. Yapılan operasyonla ilgili şu ifadelere yer verildi:
“İcra edilen operasyon neticesinde, şahıs suçüstü yakalanmış 1 adet altın alın bağı, 1 adet altın kolye, 2 adet altın küpe, 1 adet altın yüzük, 2 adet altın obje, 1 adet cam koku kabı, 1 adet metal ayna, 16 adet toprak ve cam testi olmak üzere toplam 25 parça Helenistik ve Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirilmiştir. Anılan olayla ilgili olarak 1 şahıs hakkında gerekli işlemler yapılarak adli makamlara sevk edilmiştir.”