X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti Emirdağ Seçim Ofisine Yapılan Saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti Emirdağ Seçim Ofisine Yapılan Saldırı

  • Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:56
AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ ADAYI PROF. DR. REMZİYE SIVACI, EMİRDAĞ İLÇESİNDE AK PARTİ SEÇİM OFİSİNE YAPILAN SALDIRIYI DEĞERLENDİREREK “BİZ KARŞI TARAFA ORANLA OLDUKÇA HOŞGÖRÜLÜ, SABIRLI VE ANLAYIŞLI DAVRANDIK. ŞİDDETTEN UZAK DURMALIYIZ, GEN
AK Parti Emirdağ Seçim Ofisine Yapılan Saldırı

AK Parti milletvekili adayı Prof. Dr. Remziye Sıvacı, Emirdağ ilçesinde AK Parti seçim ofisine yapılan saldırıyı değerlendirerek “Biz karşı tarafa oranla oldukça hoşgörülü, sabırlı ve anlayışlı davrandık. Şiddetten uzak durmalıyız, gençleri şiddetten uzak tutmalıyız”
Sıvacı, Emirdağ’da AK Parti’nin seçim bürosuna yapılan saldırıya değerlendirdi. AK Parti Emirdağ İlçe Seçim Bürosuna bir grup tarafından basılıp, bayrak ve afişlerin de sökülüp ateşe verilmesini eleştiren Sıvacı, “Böylesine antidemokratik bir saldırının bir daha yaşanmamasını istiyorum. Seçim ortamının provokatif davranışlarla bozulması seçim adına çok kötü. Ben o saldırıyı ülkemiz de bütün teşkilatlarımıza yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Örneğin dünya savaşları da küçük bir kıvılcımla başlamıştı. Bu tür hassas dönemlerde provokatif davranışlara, olaylara karşı da hassasiyetli ve daha dikkatli davranmak gerekiyor. Bir anlık kızgınlıklarla karşılıklı taraflar zarar görebilir. Biz karşı tarafa oranla oldukça hoşgörülü, sabırlı ve anlayışlı davrandık. Şiddetten uzak durmalıyız, gençleri şiddetten uzak tutmalıyız. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Güzel bir atmosferde seçimin gerçekleşmesini temenni ediyorum” diye konuştu.