X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Afyonkarahisar’da Hava Durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Hava Durumu

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
AFYONKARAHİSAR’DA BUGÜN BAŞLAYAN YAĞIŞLI HAVANIN 1 HAZİRAN PAZARTESİNİ GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEĞİ, AYNI ZAMANDA YAĞIŞLARIN HAVA SICAKLIĞI DÜŞÜŞLERİNİ DE BERABERİNDE GETİRDİĞİ BELİRTİLDİ.
Afyonkarahisar’da Hava Durumu

’da bugün başlayan yağışlı havanın 1 Haziran Pazartesini gününe kadar devam edeceği, aynı zamanda yağışların hava sıcaklığı düşüşlerini de beraberinde getirdiği belirtildi.
Meteoroloji Afyonkarahisar 5. Bölge Müdür vekili Mustafa Yılmaz, sabah erken saatlerde başlayan yağışların aralıklarla devam edeceğini ifade ederek, kent merkezinde yaklaşık iki saat süren yağışlar sonrası metrekareye yaklaşık 20 kilogram yağış düştüğünü kaydetti. Yağışların yarın, Cuma ve hafta sonu da devam edeceğini belirten Yılmaz, “bugün ve yarın için kuvvetli yağış uyarısında bulunmuştuk, nitekim de öyle oldu. Yağışlar Cuma günü ve hafta sonu bulut yağışlar diye adlandırılan yağış şeklinde aralıklar halinde devam etmesini bekliyoruz. Yağışlar hava sıcaklıklarındaki düşüşü de beraberinde getirdi. Sıcaklar hissedilir derecede mevsim normallerinin altı olan 15-16 dereceye kadar düştü. Geceleri de sıcaklığın fazla olmasını beklemiyoruz. Vatandaşların özellikle de sürücülerin yağışlı havaya karşı dikkatli olmalarını istiyoruz” diye konuştu.