X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Patnos Belediyesi Asfalt Plenti Tesisi Kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Patnos Belediyesi Asfalt Plenti Tesisi Kuruyor

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:51
AĞRI’NIN PATNOS BELEDİYESİ TARAFINDAN KURULMA ÇALIŞMASI DEVAM EDEN SON TEKNOLOJİYE SAHİP TESİSTE HIZLI VE SERİ ASFALT ÜRETİMİ YAPILABİLECEĞİ KAYDEDİLDİ.
Patnos Belediyesi Asfalt Plenti Tesisi Kuruyor

(İHA) – Ağrı’nın Patnos Belediyesi tarafından kurulma çalışması devam eden son teknolojiye sahip tesiste hızlı ve seri asfalt üretimi yapılabileceği kaydedildi.
Asfalt üretim tesisinin büyük bir açığı kapatacağının altını çizen AK Partili Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, kente asfalt üretim tesisi kazandırmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İlçenin geniş bir alana yayıldığına dikkat çeken Başkan Akbay, "Elimizdeki imkanlarla ancak stabilize yol yapabiliyoruz. Fakat vatandaşlarımızı ciddi şekilde toz ve çamurdan kurtarmak ve ilçemizi daha da yaşanabilir bir bölge yapmak için bunun gerekli olduğunu düşünüyorum" dedi.
Ağır kış şartlarından dolayı tüm ara sokaklara parke taşı yapılacağını belirten Başkan Akbay, sıcak asfalt döşemesinin ise tüm yolların hem daha kaliteli hem de daha uzunlu ömürlü olmasının sağlanacağını ifade etti. Başkan Akbay, “Asfalt plenti kuracağız. Bundan sonra sıcak asfalt döşemeyi planlıyoruz. Çünkü Patnos’un ağır geçen kış şartları sebebiyle ara sokaklara parke taşı yapacağız ve asfalt plenti kurduktan sonra döşeyeceğimiz asfalt hem daha kaliteli hem daha uzun ömürlü hem de daha kullanışlı olacak” diye konuştu.