Antalya'yı dolu ve fırtına vurdu

Giriş Tarihi: 18.1.2013

Gece başlayan ve 20 dakika süren dolu yağışı ile fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Dolu kentte beyaz bir örtü bıraktı. Bazı evlerde su baskını yaşandı

Antalya'da gece başlayan ve 20 dakika süren dolu yağışı ile fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Gece yağan dolu yollarda ve evlerin bahçelerinde beyaz bir örtü bıraktı. Sağanak yağış ile birlikte yollar ve caddeler göle döndü. Şehirde 14 binanın zemin katları sular altında kaldı. Falez Alt Geçidi suyla dolunca polis tarafından trafiğe kapatıldı. Saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle gün ısılar uçtu, ağaçlar devrildi.

20 DAKİKA YETTİ

Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan fırtına ve sağanak yağış gece ilerleyen saatlerde felakete dönüştü. Gece saat 03.00'de sağanak yağış birden doluya döndü. Ceviz tanesi büyüklüğündeki dolunun yağışı 20 dakika sürdü. Yollar ve caddeler beyaza büründü. Şafak Mahallesi başta olmak üzere kentin birçok yerinde araçlar göle dönen yollarda sular altında kaldı. Zaman zaman saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan rüzgarın hızı vatandaşlara korkulu dakikalar yaşattı. Gün ısılar uçtu, ağaçlar devrildi. Sağanak dolu yağışı nedeniyle polis gece Falez Alt Geçidi trafiğe kapattı.

VATANDAŞLAR ŞOK OLDU

Sabah Antalyalılar yollar ve refüjleri beyazlar içinde görünce şok oldu. Yol kenarlarına 20 santime ulaşan dolu yığınları saat 11.00'a kadar erimemesi ilgi ile karşılandı. Meteoroloji, son 25 yılın en şiddetli dolu yağışının meydana geldiğini kaydetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'yı dolu ve fırtına vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz