Dev korolu Carmina Burana

Giriş Tarihi: 9.3.2013

Antalya Uluslararası Koro Festivali kapsamında 150 kişilik dev koro, senfoni orkestrası ile Carmina Burana'yı yorumlanacak

Uluslararası Koro Festivali'ne katılacak 10 topluluğun birleşiminden oluşacak 150 kişilik dev karma koroyla, Carl Orff'un ölümsüz bestesi Carmina Burana seslendirilecek. Beşincisi 3-6 Nisan'da AKM'de yapılacak festival kapsamında, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile ortak konser yapılacak. Şef Vladimir Altschuler yönetiminde 5 Nisan'daki konserde, opera solistleri Feryal Türkoğlu, Murat Karahan ve Tuncay Kurtoğlu solist sanatçı olarak yer alacak.

KONSERLER DİZİSİ ÜCRETSİZ

Aynı zamanda yarışma formatındaki festivale katılan korolar, her gün 5'şerli gruplar halinde performans gösterecek. Son gün saat 12.00 ile 16.00 arasında, jürinin değerlendirme yapacağı yarışma performanslarını sahneleyecek. Hem akşam konserleri, hem de yarışma performansları ücretsiz olarak izlenebilecek.

FESTİVAL KOROLARI

Yarısı yabancı olan koroların 3'ü Antalyalı, 2 tanesi de İstanbullu. Festivale Almanya Bulgaristan, Belarus, Sırbistan, ve Makedonya'dan korolar şimdiden başvurdu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev korolu Carmina Burana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz