Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2B tapuları veriliyor

Giriş Tarihi: 14.4.2013

2B Yasası'ndan yararlanmak için Antalya'nın Kumluca ilçesi ve Isparta'da müracaat ederek yükümlülüklerini yerine getirenlere tapuları veriliyor

Orman vasfını yitirmiş arazilerin satılmasıyla ilgili yürürlüğe giren 2B Yasası'ndan yararlanmak için Antalya'nın Kumluca ilçesi ve Isparta'da müracaat ederek yükümlülüklerini yerine getirenlere tapuları verilmeye başlandı.

KUMLUCA'DA 3 KİŞİ TAPU ALDI

Kumluca Mal Müdürü Adnan Çaylak, orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili çıkartılan yasadan yararlanan 3 kişiye tapularını teslim ettiklerini söyledi. Kumluca'da yaklaşık 925 bin metrekare 2B arazisinde 861 hak sahibi bulunduğunu belirten Çaylak, yasal süresi içinde 729 kişinin yasadan yararlanmak üzere müracaat ettiğini, işlemleri tamamlanan 3 hak sahibine ilk tapularını verdiklerini anlattı.

ISPARTA'DA 7 KİŞİYE VERİLDİ

Isparta'da müracaat ederek yükümlülüklerini yerine getiren 7 kişiye tapuları teslim edildi. Tapuların teslim edilmesi dolayısıyla Isparta Valiliğindeki törende konuşan Vali Memduh Oğuz, Isparta'da 2B kapsamında 4 bin 700 taşınmaz bulunduğunu söyledi. Bunlardan 3 bin 831'nin dolu, 869'unun ise ise boş olduğunu ifade eden Oğuz, "Hak sahibi sayısı 4 bin 519 kişi olup, bunlardan 3 bin 514'ü arazileri satın almak için müracaat etmiş. Bunların içinde 4 bin 71'inin değeri belirlenmiş. Müracaat oranı yüzde 78'dir. Bu oran çok yüksek. Bugün tapuları vermeye başlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B tapuları veriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz