X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bir haftada ikinci kez sabotaj kokan yangın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bir haftada ikinci kez sabotaj kokan yangın

  • Giriş Tarihi: 27.7.2013

Antalya'da geçtiğimiz hafta Güzeloba Mahallesi'nde meydana gelen yangının ardından bu kez Ermenek Mahallesi'nde çıkan yangın korku dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu

Antalya'da geçtiğimiz hafta Güzeloba Mahallesi MİT Bölge Müdürlüğü yanında meydana gelen yangının ardından bu kez Ermenek Mahallesi'nde çıkan havadan ve karadan müdahale sonucu güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldü. Alevlerin ortasında kalan kaplumbağalar itfaiye tarafından kurtarıldı. Ayakları yanan hayvanlara suyla müdahale edildi. Ermenek Mahallesi Kardeş Kentler Yol Kavşağı yanında bulunan ormanlık alanda bir anda alevler yükseldi. Evleri ve seraları tehdit eden alevlere itfaiye müdahale etti. Ancak iki ayrı noktada aynı anda başlayan yangın kontrolden çıkınca havadan destek istendi. İtfaiye 15 araç ve 7'si gönüllü itfaiyeci olmak üzere 30 kişi alevleri helikopterin desteği ile güçlükle kontrol altın aldı. Orman İşletmesi ise yanına bir helikopterle müdahale etti.

İTFAİYE HAYVANLARI KURTARDI
Ermenek ormanlık alanda çıkan yangın 2 saatte söndürüldü. Yetkililer yangında 6 dönümlük çalılık ve kısmı ormanlık alan zarar gördüğünü bildirdi. Alevlerin arasında kalan hayvanlar zarar gördü. Yanmak üzere olan 2 kaplumbağa ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Ayakları yanan hayvanlara itfaiye su sıkarak rahatlattı. İki kaplumbağa bölgeden uzaklaştırıldı.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Görevliler Antalya'da geçtiğimiz hafta Güzeloba Mahallesi MİT Bölge Müdürlüğü yanında meydana gelen yangının ardından bu kez Ermenek Mahallesi'nde çıkan yangınının sabotaj olma ihtimalinin yüksek olduğunu bildirdi. Her iki yangının aynı anda iki ayrı noktada başladığını belirten itfaiye yetkilileri, "İki yangınının da sabotaj olma ihtimali çok yüksek. Bölgede durup dururken yerleşim yerlerini tehdit eden yangın çıkıyor" diye konuştu. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.