X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER OSB itirazları yargıya gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

OSB itirazları yargıya gidiyor

  • Giriş Tarihi: 27.7.2013

Antalya OSB'de müteşebbis heyete 7 sanayicinin dahil edilmesi ilgili itirazlar Vali Öztürk'e geldi. Seçimin iptal talebi yargıya taşınacak

Organize Sanayi Bölgesi'nde müteşebbis heyete 7 sanayicinin dahil edilmesi için ilk kez gerçekleşen seçimde itiraz sesleri yükseldi. Can Hakan Karaca'nın listesinin Tahsin Aksoy'un listesine karşı kazandığı seçimle ilgili olarak vekaleten kullanılan oylarda usulsüzlük yapıldığı iddiası gündemde. Oy kullanma hakkı olan sanayicilerin sanayici olmayan, sekreter ve dışarıdan isimlere vekalet verilerek oy kullandırıldığını iddia ediliyor. Seçimle ilgili itirazların yargıya taşınması bekleniyor.

VALİ YARGI YOLUNA İŞARET ETTİ

Tahsin Aksoy başkanlığındaki ekip, seçimle ilgili itirazlarını, aynı zamanda Antalya OSB'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'le de paylaştı. İtiraz için kendisine gelindiğini doğrulayan Vali Öztürk, seçimle ilgili talepleri Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü'ne yönlendirdiğini söyledi. Konunun idari yollarla çözümünün çok zaman alacağını ifade eden Vali Öztürk, "Esas bu işin çözüm yeri, yargıdır, eğer şikayetleri varsa. Yargı, daha kalıcı bir çözüm üretebilir" dedi.