Adidas 3x3 heyecanlı geçti

Giriş Tarihi: 30.7.2013

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen Adidas 3x3 Türkiye Turu Antalya ayağına basketbol tutkunları büyük ilgi gösterdi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen Adidas 3x3 Türkiye Turu'nun Antalya ayağı yapıldı. Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nin bahçesine kurulan basketbol sahalarında düzenlenen turnuvada yıldız, genç ve büyük erkekler ile bayanlar kategorisinde 3'erli kişiler halinde 63 takım yarıştı.

10 İLDE 15 BİN KİŞİ
TBF Altyapı Faaliyetleri Direktörü Samer Şenbayrak, Adidas 3x3 Türkiye Turu'nun 7'inci ayağını Antalya'da gerçekleştirdiklerini söyledi. TBF olarak basketbol sporunu 7'den 70'e herkese ulaştırmak için sokak turnuvası düzenlediklerini ifade eden Şenbayrak, turnuva sayesinde 10 ilde 15 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Müsabakalara lisanslı sporcuların katılmadığını aktaran Şenbayrak, "Turnuvaya basketbol topunu eline alan, basket heyecanını yaşamak isteyen herkes katılabiliyor. Gençlere basketbol sevdirmek için bu etkinliği düzenliyoruz. İleride basketbol sporuna iyi bir seyirci, hakem, antrenör olarak hizmet vermelerini bekliyoruz" dedi.

FİNALDE YARIŞACAKLAR
Turnuvada yıldız erkeklerde "Sun of Since", gençlerde "Parfonov" büyüklerde "Bakü", bayanlarda ise "Kolej" takımı şampiyon oldu. Dereceye giren takımlar, 17-18 Ağustosta İstanbul'da gerçekleştirilecek Adidas 3x3 Türkiye Turu finalinde yarışacak. Türkiye'de dereceye giren takımlar ise 3x3 dünya şampiyonasında katılmaya hak kazanacak.
ARKADAŞINA GÖNDER
Adidas 3x3 heyecanlı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz