X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Susuz köye su takviyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Susuz köye su takviyesi

  • Giriş Tarihi: 26.8.2013

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezine 160 kilometre uzaklıkta yer alan ve susuz kalan Belören köyünün kuyularına takviye yaptı

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezine 160 kilometre uzaklıkta yer alan ve susuz kalan Belören köyüne yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP Demre İlçe Başkanlığı'nın Belören köyünün su bulamadığını bildirmesi üzerine, köye ASAT'ın 14 ton su taşıyabilen arazözünü gönderdi. İlçe merkezinden suyunu dolduran arazöz, köydeki 4 büyük kuyuyu, birkaç sefer yaparak, suyla doldurdu. Yaklaşık 500 nüfusu bulunan köyde yaşayanlar, kuyularını dolduran Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Bulduklarını her kabı suyla doldurduklarını ifade eden köylüler, köyde bulunan tarihi kaya mezarlarına dolan yağmur sularını bile kullandıklarını belirtti. Köylüler kaya mezarlarına dolan suların uzun süre hayvanlarını idare ettiğini kaydetti.

ELEKTRİK YOK
Köyde bazı evlerde ise henüz elektrik bulunmuyor. Gaz lambaları ve çıralarla geceyi aydınlattıklarını ifade eden köylüler, yiyeceklerini kuyularda muhafaza ettiklerini söyledi. Köy sakinlerinden 71 yaşındaki Bahri Keskin "Su ve elektrik sıkıntımız her zaman vardı. Elektrik su istiyoruz. Biz insan değil miyiz?" dedi.