X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özel İdare binası onur meselesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özel İdare binası onur meselesi

  • Giriş Tarihi: 4.9.2013

Özel İdare binasında çıkan yangın İl Genel Meclisi'nde eleştiri aldı. Hemen yıkım istendi

İl Özel İdare binasında çıkan yangın İl Genel Meclisi'ni de hararetlendirdi. Binanın bir an önce yıkılması gerektiğini söyleyen Meclis Başkanı Arı, "Bu binanın yıkılması hem Özel İdare'nin hem de meclisimizin itibarını arttıracaktır" dedi. Mayıs ayı İl Genel Meclisi toplantısında yıkım kararı alınan Özel İdare Binası'nın yıkım işlemlerinin halen başlayamamış olmasına tepkili olan meclis üyeleri, binada yangın çıktığını öğrendikten sonra tepkilerini daha yüksek sesle dile getirmeye başladı. Ekim ayı toplantısı öncesi söz alarak konuyu gündeme taşıyan meclis üyeleri, yetkililerin daha duyarlı davranması gerektiğini söyledi.

ONUR MESELESİ

Meclis üyelerinin tepkilerine hak veren Meclis Başkanı Cavit Arı, Özel İdare binasının bir onur meselesi haline geldiğini belirtti. 2009 yılından bu yana Özel İdare binasını yıkamadıklarını ifade eden Arı, "En son Mayıs ayında kesinleşen bir yıkım kararı var. Tehlike arz edebileceği ortadadır. Bundan kurtulmak zorundayız" dedi.

ARTIK YIKILMALI
İnşaat yasağı nedeniyle binada her hangi bir çalışma yapılamadığını da hatırlatan Arı, "Mevsim itibariyle binanın bir an evvel yıkımının gerçekleşmesi gerekir" diye konuştu.