X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HES karşıtlarına CHP desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

HES karşıtlarına CHP desteği

  • Giriş Tarihi: 15.10.2013

CHP, Ahmetler Kanyonu'na yapılmaya çalışılan HES konusunda harekete geçti. Parti heyeti olaylı bölgede inceleme yapıp köylülerle biraraya geldi

CHP, Ahmetler Kanyonu'na yapılmaya çalışılan HES konusunda harekete geçti. İl Başkanı Devrim Kök önderliğinde kalabalık bir heyetle HES direnişi gerçekleştiren köylere ziyaret gerçekleştiren CHP, onlara direnişlerinde yalnız olmadıklarının mesajını verdi.

OLAYLI BÖLGEDE İNCELEME

Köylülerle yapılan fikir alışverişinin ardından, oluşturulacak yeni bir heyetle, bayramdan hemen sonra önce Valisi, ardından da Jandarma Alay Komutanı ile görüşme yapılacağını belirten Devrim Kök, bunlardan bir sonuç alınamadığı takdirde tıpkı 2B'deki gibi köylüleri otobüs otobüs Ankara'ya taşıyabileceklerini bildirdi. CHP heyeti, Murtiçi'ndeki toplantının ardından, HES'in kurulacağı ve olayların yaşandığı Ahmetler Kanyonu'na geçerek burada incelemelerde bulundu. CHP heyeti, burada görüntüler aldıktan sonra Ahmetler Köyü'ne giderek burada toplanan Ahmetler ve bölge köylerin sakinleriyle uzun süreli bir toplantı gerçekleştirdi ve bundan sonra neler yapılabileceğiyle ilgili tartışıldı.

BÜYÜK BARAJLAR OLMALI

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, ülkenin elektriğe ve dolayısıyla enerji santrallerine ihtiyacı olduğunu ancak bunun Keban gibi, Atatürk Barajı gibi barajlarla yapılması gerektiğini, dere yataklarına bu manada müdahalede bulunulmaması gerektiğini anlattı. Başkan Kök, CHP Antalya İl örgütleri olarak bu konuda ellerinden gelen her türlü çabayı sarf edeceklerinin sözünü verdi.