X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuk dostu kent Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuk dostu kent Antalya

  • Giriş Tarihi: 19.10.2013

Çiçek ve çocuk sloganıyla hazırlanan EXPO 2016'ya hazırlanan , 'çocuk dostu kent' imajını pekiştirmek amacıyla yeni organizasyonlar arıyor. Bu kapsamda, Antalya Kongre Bürosu ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, World Summit on Media for Children (Çocuklar İçin Medya Dünya Zirvesi) 2017 kongresine ev sahipliği yapmak için resmi başvurusunu yaptı. Antalya'nın rakibi İsviçre. Sonuçlar Kasım'da açıklanacak.

RAKİBİMİZİN SPONSORU CNN

Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan, EXPO 2016'nın hemen ardından yapılacak kongrenin, Antalya'nın 'çocuk' konusunda bir marka haline gelmesine katkı sağlayacağını savundu. İnan, "İletişim Fakültesi ile birlikte hazırlandık. Rakibimiz olan İsviçre'nin sponsoru CNN. Ancak biz kongre için çok iyi hazırlandık. Ve Kasım ayında olumlu cevap alacağımıza inanıyoruz. Kabul edilirse, kongre dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan'da gerçekleşecek" diye konuştu.

TÜM DÜNYADA SES GETİRİYOR

Avustralya merkezli bir vakfın hayata geçirdiği organizasyonla çocukların refahında medyanın yapıcı rolünün güçlendirilmesi ve çocuklar için dijital medya ilkelerini belirleyen bir tüzüğün hazırlanmasını hedeflediğini ifade eden İnan, "3 günlük organizasyonun sonucunda, çocuklar için medyada neler zararlı, neler uygun gibi mesajlar çıkıyor. Sonuç bildirgesi tüm dünyada ses getiriyor" dedi.