Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalı Bakan AB'ye çok yakıştı

Giriş Tarihi: 27.12.2013

AKPM Başkanlığı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Alanyalı Mevlüt Çavuşoğlu, son değişiklikle AB Bakanı ve Başmüzakereci oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayı ile Bakanlar Kurulu'nda yaptığı son değişiklikle Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nu Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevlendirmesi kentte heyecan yarattı. Antalya turizm ve iş dünyası Çavuşoğlu'nun yeni görevinin kent için çok yararlı olacağını düşünüyor.

BURUK SEVİNÇ YAŞADI

AB Bakanlığı'na atanmasının ardından bir açıklama yapan Mevlüt Çavuşoğlu, bakan olmanın ve Başbakan tarafından bu göreve layık görülmenin kendisi için bir onur olduğunu belirterek "Bir taraftan bakan oluşum diğer taraftan dostum ve kardeşim olarak gördüğüm Egemen Bağış'ın kabineden ayrılması buruk bir sevinç yaşattı. Sayın Egemen Bağış bizzat arayarak en çok bakanlığı bana devrettiği için mutlu olduğunu söyledi" dedi.

ANTALYA'YA HİZMET SÜRECEK

Son derece zor bir ortamda göreve layık görüldüğünü belirten Mevlüt Çavuşoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Başbakanımızın böyle bir göreve beni layık görmesinden ve güven duymasından dolayı kendilerine teşekkür ettim. Bugüne kadar Antalya ve Alanya'yı her platformda onurla temsil ettik. Gazipaşa Havaalanı'nın açılması, pistinin uzatılması ve Kuşyuvası yolu gibi vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerimizi tuttuk. Bu sözlerimizi yerine getirmekten dolayı da mutluyuz. İnşallah bakanlık dönemimde de Rabbim izin verdiği sürece bu hizmetlerimiz artarak bölgemize gelecektir. Rabbim bugüne kadar bizi Alanya ve Antalya ve ülke insanımıza mahcup etmedi. Bakan olduktan sonra da bölgemizin ve ülkemizin hizmetkarı olmaya devam edeceğim."

MOTİVASYON OLDU

Antalyalı bir ismin bakanlık görevine getirilmesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'ya verdiği değerin en büyük göstergelerinden biri olduğunu belirten Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, "Bütün teşkilatlarımız son derece mutlu oldu. Antalya'nın çok önemli bir beklentisi daha Sayın Başbakanımız tarafından yerine getirilmiş oldu. Artık önümüz daha da açık. Doğrusunu söylemek gerekirse ben havamız değişti diyorum. Bütün teşkilatlarımız için çok büyük bir motivasyon oldu" dedi.

ÖNEMLİ BİR AVANTAJ

Antalyalı bir ismin bakanlık görevine getirilmesinin Antalya'ya birçok katkısı olacağını söyleyen Köse, "Bu değişiklik Antalya'nın bütün dünyada çok ciddi bir reklamının olmasını sağlayacak. Sayın Çavuşoğlu bugüne kadar yaptığı görevler itibariyle dünya ve Avrupa gündeminde olan bir isim. Bu anlamda ciddi bir katma değerin sağlanacağını düşünüyoruz. Ayrıca Antalya'ya hizmetlerin gelmesi ve bir takım yatırımların yapılması daha hızlı bir şekilde gelmesi noktasında bakanlarımızın önemli katkılarının bulunduğunu biliyoruz. Bu anlamda da Antalyamıza katkı sağlayacaktır. Turizmciler ve Avrupa ile iş yapanların kendilerini arkasında hissedecekleri bir bakanlarının olması, birinci dereceden Antalya'yı önceleyen bir bakanın olması da ayrıca çok ciddi bir avantaj olacaktır. Sadece turizmciler değil, yurt dışına ihracat yapan işadamlarımızı ve çiftçilerimize dahi katkı sağlayacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı Bakan AB'ye çok yakıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz