X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sarısu sakinleri TIR'lardan dertli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sarısu sakinleri TIR'lardan dertli

  • Giriş Tarihi: 5.1.2014

Konyaaltı ilçesindeki Sarısu Mahallesi sakinleri artan TIR trafiğine tepki gösterdi. Mahallede TIR otoparkını aratmayan manzaralar ortaya çıktı

'nın Konyaaltı ilçesindeki Sarısu Mahallesi sakinleri artan TIR trafiğine tepki gösterdi. Son zamanlarda mahallelerinde TIR otoparkını aratmayan görüntüler oluştuğuna dikkat çeken semt sakinleri, "Burası mahalleden çok TIR otoparkı, mermer depolama alanına benziyor. Biz konutlarımızı mahalle diye almıştık. Şimdi, kamyonların gürültüsünden, tozdan yaşayamaz hale geldik" diyerek bir an önce TIR ve mermer depolarının mahallelerinden kaldırılmasını istedi.

ÇOCUKLARIMIZ TEHLİKEDE
Sarısu Mahallesi sakinleri TIR trafiği nedeniyle yolda yürüyemez hale geldiklerini de dile getirdi. Toplu ulaşım aracından indikten sonra evlerine gittikleri güzergahta onlarca TIR ile karşılaştıklarını belirten mahalle sakinleri, "Yolda kaldırım yok. Akşamın karanlığında çocuklarımızla eve giderken TIR'lar üzerimize geliyor. Kaldırım olmadığı içinde kaçacak bir yer yok. Her gün kelle koltukta işimize gelip gidiyoruz" diyerek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.