X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Anadolu Sihiri'nde büyüleyen sahneler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Anadolu Sihiri'nde büyüleyen sahneler

  • Giriş Tarihi: 30.1.2014

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 'Anadolu Sihiri' müzikalini sanatseverlerin beğenisine sundu. Oyundaki danslar ve gösteriler izleyenleri adeta büyüledi

Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Anadolu tarihini, kültürünü, sanatını dans ve tiyatral anlatımla sahnelediği 'Anadolu Sihiri' müzikalini sanatseverlerin beğenisine sundu. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen, Ankara, Samsun ve Mersin Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde kapalı gişe sahnelenen 'Anadolu Sihiri' müzikali, 5 solist, 43 koro, 60 orkestra ve 20 bale sanatçısı olmak üzere, 128 sanatçı kadrosu ile sahne aldı.

MÜZİK, DANS VE TİYATRO

Mevlana, Mehteran, Hacivat-Karagöz, Köroğlu, Aşık Veysel, sıra geceleri, kına geceleri, Kırkpınar güreşleri ile pek çok yörenin türkü ve folklorundan örnek verilen müzikalin metin ve librettosu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan'a, müzik düzenleme ve bestesi ise Ali Aykaç'a ait. Anadolu tarihi, kültür ve sanatının özü bozulmadan, evrensel formlarla işlenip kaynaştırılarak müzik, dans, tiyatral anlatımla temsil edilen eser, Mehmet Balkan tarafından sahneye konuldu.