X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kumluca ödül aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kumluca ödül aldı

  • Giriş Tarihi: 30.3.2014

Avrupa Topluluğu Kalite Araştırma Kuruluşu (ESQR) tarafından, Kumluca Belediyesi "En İyi Uygulamalar Avrupa 2014" ödülüne layık görüldü. Ödül Haziran'da Brüksel'de verilecek

İsviçre'nin Lozan kentinde bulunan Avrupa Topluluğu Kalite Araştırma Kuruluşu (ESQR), 'Avrupa En İyi Uygulama Ödülü'nü bu yıl 'nın Kumluca Belediyesine verdi. ESQR tarafından Kumluca Belediyesi'nin, kalite kültürünün yerleşmesi için göstermiş olduğu çaba ve kalite yönetimi adına sağlamış olduğu katkılardan dolayı bu ödülü hak ettiği bildirildi. Ödülü almak üzere ESQR yönetim kurulu başkanı Dr. A. Arista, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı 1 Haziran 2014 Pazar günü Belçika'nın başkenti Brüksel'e davet etti.

TÜRKİYE'DE İLK

ESQR, "Avrupa En İyi Uygulama" ödülünü belediyecilik alanında Türkiye'de ilk olarak Kumluca Belediyesine verecek. "Uzun yıllardır 'Kalite Yönetimi' konusundaki aralıksız süren çalışmalarımız neticesinde bu ödüle hak kazanmamız bizleri oldukça gururlandırdı" diyen Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; "Bu ödül bizleri daha da motive etti. Geçen yıl Temmuz ayında almış olduğumuz Uluslararası Sokrates "En İyi Şehir" ve "En İyi Belediye Başkanı" ödüllerimiz, belediyecilik konusundaki başarılarımızı dünyaya duyurduğumuz ilk ödüllerimizdi. Belediye olarak kurumsal kaliteyi en önemli hedef ve prensip edinmemiz, sunduğumuz hizmetlerimizin kaliteli oluşu, Kumluca'mız adına önemli bir kazanımdır" dedi.

TÖREN HAZİRAN'DA

Kumluca'nın son yıllardaki gelişmişliğinin göstergesi olarak, Avrupa'nın bağımsız sivil toplum örgütlerince bir ödüle daha layık görülmesinin önemine vurgu yapan Çetinkaya, "Kumluca'nın adının uluslararası platformlarda tekrar telaffuz edilmesinin mutluluğunun haklı gururunu yaşıyorum" dedi. "En İyi Uygulamalar Avrupa" ödülü,1 Haziran 2014 tarihinde Belçika'nın Brüksel şehrinde düzenlenecek törenle Türkiye'de ilk defa Kumluca Belediyesi'ne verilecek.