X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dünya Kupası bizi etkilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dünya Kupası bizi etkilemez

  • Giriş Tarihi: 17.5.2014

Haziran ve Temmuz ayları arasında Brezilya'da gerçekleşecek olan Dünya Kupası finallerinin turizmini sekteye uğratmayacağı belirtildi. Turizmciler Brezilya'nın çok uzak bir bölgede olması nedeniyle Antalya'ya gelecek turistler için yeni bir çekim merkezi olmayacağı görüşünü savundu.

AVRUPA'YA ÇOK UZAK

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, finalleri çok küçük bir grubun yerinde izleme gibi bir istekte bulunacağını belirterek, "Brezilya çok uzak bir destinasyon. Bu kadar uzaktaki bir yerde düzenlenen bir organizasyonun bizi etkileyeceğini sanmıyorum. Avrupa'da olsa bir miktar etkileyebilirdi. Brezilya Avrupa'ya 8 saatlik uçuş mesafesinde. Meraklı ve isteklisi mutlaka gidecektir. Ama bu bizim sayılarımız etkileyecek kitlelere ulaşmaz. Tesislerimizin hepsi bu maçları anında yayınlamaya müsait" dedi.

DÜNYA KÜÇÜLDÜ

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleymanoğlu'da Antalya'daki tesislerin bu maçları yayınlayacağını hatırlatarak, "Hiçbir şekilde etkilenmeyeceğimizi söyleyebilirim. Bu tip müsabakalar teknolojinin de gelişmesiyle cep telefonlarından bile izlenecek duruma geldi. Otellerimizde de bu tür istekler için büyük salonlar ve büyük ekranlar olduğu için turizm olumsuz yönde etkilenmiyor" dedi.