X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kapanan 5 belediye okul oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kapanan 5 belediye okul oldu

  • Giriş Tarihi: 4.7.2014

Antalya'da yeni Büyükşehir Yasası ile tüzel kişiliği son bulan 74 belde belediyesinin binaları incelendi. Uygun bulunan 5 bina, toplam 1800 öğrenci kapasiteli okul oldu

Yeni Büyükşehir Yasası, bir yönüyle Milli Eğitime yaradı. Yasayla 'da tüzel kişiliği sona eren 74 belde belediyesinden 5 tanesinin hizmet binası, toplam 1800 öğrenci kapasiteli okullara dönüştürüldü. Yerel seçim öncesi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün müfettiş ve teknik ekibinden oluşan heyetin incelemeleri sonucu, 5 belediye binasının okula dönüştürmeye uygun olduğu raporu çıktı. Bunun üzerine Milli Eğitim, Valilik'ten bu binaların eğitime tahsis edilmesini istedi. Eski belediye binalarından fiziki yapıları uygun olanları seçtiklerini belirten Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, sınıf araç gereçlerini yerleştirmeye başladıklarını söyledi. Bu okulların yeni eğitim sezonuna eğitime dahil olacağını duyuran Gülay, 4 tanesi Alanya, bir tanesi de Manavgat'ta bulunan belediye binaları ile eğitime toplam 60 derslik daha kazandırıldığını söyledi.

HANGİ BELEDİYE NE OLDU?

Bu kapsamda Antalya'nın ikinci Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Alanya'nın Payallar belediye binasında eğitime başlayacak. Yine Alanya Türkler ile Oba birer Anadolu Lisesi kazanırken, Alanya Çıplaklı ile Manavgat Ilıca birer anaokulu kazanmış oldu. Bunun yanında Payallar'daki Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde ise kazanılan yerler sayesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Erken Çocuk Eğitimi, Muhasebe ve Finansman, Bilgisayarlı Muhasebe alanları açılmış oldu.