Bu ayıp bize yeter

Giriş Tarihi: 13.7.2014

Hentbolun son şampiyonu Antalya Muratpaşa Belediyespor Şampiyonlar Ligi'ne alınmadı. Gerekçe, yeterli tesisin Antalya'da bulunmuyor olması

Türkiye Bayanlar Hentbol Birinci Ligi'nin son şampiyonu Muratpaşa Belediyespor, tesislerin yetersizliği nedeniyle Şampiyonlar Ligi'ne alınmadı. Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal, Avrupa Hentbol Federasyonu'nun mevcut tesisleri yeterli bulmadığı için Şampiyonlar Ligi'ne alınmadıklarını söyledi. Spor salonunun tribünlerine eklemeler yaptıklarını ancak bunların da yeterli olmadığını belirten Ünsal, "Salonu genişletmek için çalışmalar yaptık ancak Şampiyonlar Ligi kriterleri için yeterli bulunmadı. İtiraz ettik, kabul edilmedi" dedi.

BAŞKA KENTİ İSTEMEDİLER

Avrupa Hentbol Federasyonu'nun kendilerine başka bir salonda oynayabileceklerini söylediğini ancak bunu da kendilerinin kabul etmediğini ifade eden Ünsal, "Salon olmaması nedeniyle bugün hentbol dışında basketbol ya da voleybolda Şampiyonlar Ligi'ne kalınsa bile saha olmaması nedeniyle katılamayız" dedi. "Türkiye şampiyonunu Şampiyon Ligi'ne almadılar. Biz de bir alt kupada devam etme kararı aldık" diyen antrenör Birol Ünsal, Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı çok istemelerine rağmen kentte uygun salon bulunmadığı için bunun gerçekleşmediğini kaydetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ayıp bize yeter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz