Aspendos'ta açılış Aida ile yapılacak

Giriş Tarihi: 28.8.2014

21'inci Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nin açılışı, 30 Ağustos Cumartesi akşamı Aida operası ile gerçekleştirilecek

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek 'Aida' operası ile başlayacak. Aspendos Antik Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek festivalin 30 Ağustos'taki açılışında sanatseverlerle buluşacak eser, Aytaç Manizade tarafından sahneye konulacak. Orkestra şefliğini Tulio Gagliardo'nun üstlendiği eserde koro şefliğini Hans Joachim Gallus yapacak. Koreografi Uğur Seyrek'e, ışık tasarımı ise Müfit Özbek'e ait.

BİR AŞK HİKAYESİ
Giuseppe Verdi tarafından bestelenen eserde, Etiyopyalı Prenses Aida ile Mısırlı genç savaşçı Ramades'in hüzünlü aşkları konu alınıyor. Eserde, Aida'nın kendi ülkesinde yakalandıktan sonra bir köle olarak Mısır'a getirilmesi, Mısır Ordusu komutanı Ramades'in Aida'ya olan aşkı ile Firavun'a olan sadakati arasında kalması, Firavun'un kızı Amneris'in Ramades'e olan karşılıksız aşkı ve Aida'nın ülkesini kurtarmak için yaşadığı çelişkiler işleniyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Aspendos'ta açılış Aida ile yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz