Yeni işyeri için dijital başvuru

Giriş Tarihi: 3.9.2014

Antalya SGK'da dijital dönem başladı. Bundan sonra yeni işyerlerinin tescil işlemleri elektronik ortamda yapılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü yeni bir dönem başlatıyor. Halen kağıt ortamında verilen işyeri bildirgeleri bundan böyle e-sigorta kanalıyla internet üzerinden alınacak. Antalya sınırları içinde açılacak olan yeni işyerlerine ilişkin tescil işlemlerinin elektronik ortamda yapılabilmesi mümkün hale geldi.

KAĞIT DÖNEMİ BİTTİ

Bahse konu uygulama vasıtasıyla ilk defa sigortalı çalıştırmaya başlayan işverenler halen kağıt ortamında verilen işyeri bildirgeleri isteğe bağlı olarak elektronik ortamda gönderilebilecek. İşyeri bildirgelerinin e-sigorta kanalıyla gönderilebilmesi için öncelikle bildirgeyi düzenleyecek kişiye ilişkin T.C. kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olduğu il, cilt no ve doğum yılı bilgilerinin sisteme girilmesi gerekiyor.

5 FARKLI BİLGİ

Sisteme girilen bildirgeyi düzenleyecek olan kişiye ilişkin bilgilerin sisteme girilmesinin ardından, işverenin tüzel kişilik koduna bakılarak, gerçek kişi, kamu tüzel kişisi, özel hukuk tüzel kişisi, adi ortaklık ve apartman yöneticiliği olarak beş farklı şekilde işyeri bildirgesi düzenlenebilecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni işyeri için dijital başvuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz