X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gözler zirvede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gözler zirvede

  • Giriş Tarihi: 27.9.2014

Red Bull Sea to Sky için kontaklar dün Kındılçeşme'de çevrildi. Sıralama turları ile başlayan yarışta bugün Olimpos Dağı'nın zirvesine tırmanılacak

Dünya ekstrem enduro motosiklet takviminin en önemli yarışlarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer'de düzenlenen Red Bull Sea to Sky start aldı. Yarın da devam edecek yarış Türkiye'nin en büyük motosiklet etkinliği, ekstrem enduro motor dünyasının ilgisini Kemer'e çevirecek. Dün sahildeki sıralama turları ile başlayan yarışa 213 sporcu katıldı.

SAAT 09.00'DA BAŞLIYOR

Gün boyu Kemer Kındılçeşme sahilinde devam eden yarışlarda nefesler kesildi. Bugünkü yarışlarda ise sporcuları deniz seviyesinden Olimpos Dağı'nın 2 bin 365 metre zirvesine ulaştıracak Red Bull Sea to Sky'da ünlü motosikletçilerin gösterisi bugün saat 09.00'da başlayacak. Soluksuz izlenebilecek yarışlar için lı motosiklet tutkunları davet edildi.

BAŞ DÖNDÜRÜCÜ BİR HIZ
için Kemer'e gelen Red Bull sporcusu Dougie Lampkin, kumsal yarışlarında güneş ve sıcak hava dolayısıyla kötü bir performans gelebileceğini belirtti. Tatillerini kumsallarda geçirmeyi sevmediğini belirten Lampkin, "Orman ve dağ yarışı etaplarında yüzde 100 performans göstereceğime inanıyorum" dedi. Lampkin, "Bu gibi yarışlarda şampiyon olan yarışçıların sürdüğü hız baş döndürücü. Benim için fantastik bir hız" diye konuştu.