X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Olumsuz haberler turizmciyi etkiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Olumsuz haberler turizmciyi etkiliyor

  • Giriş Tarihi: 3.10.2014

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) aylık yemekli toplantısı Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Kumköy bölgesindeki The Sense Deluxe Hotel'de yapıldı.

ÖNEMLİ KATILIMCILAR
Toplantıya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, ASAT Genel Müdürlüğü Atıksu Arıtma Tesisleri Şube Müdürü Münevver Ateş, Akdeniz EDAŞ Genel Koordinatörü Erkan Küçük ve turizmciler katıldı. AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Antalya'ya gelenlerin yüzde 55'ininin iki ülkeden geldiğini belirterek, "Rusya ve Almanya yüzde 55'ini, sonra gelen 6 ülke yüzde 20'sini oluşturuyor. Bu yılki 13 milyon hedefine belki varma şansımız olur" dedi.

SEKTÖR ENDİŞELİ

Hacısüleyman, "Tankların sınır bölgesinde olduğu bir dönemde bütün dünya televizyonlarının bunu yansıtması savaş ortamı olduğu izlenimi yaratıyor. Tabi ki ülke çıkarlarımız ön planda ama bu durumun turizm sektörünü yakından etkilendiğini de söylemeden geçmek istemiyorum" dedi.