Müjdeler bitmiyor

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Müjdeler bitmiyor

Antalya Milletvekili Adayı Elvan yüksek hızlı trenlerin Türkiye'de üretileceğini söyledi. Elvan, Manavgatlılara da müjdeler verdi

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan'ın ilçe ziyaretleri ve partisinin aday tanıtım toplantıları sürüyor. Manavgat'ta partililerle bir araya gelen Elvan'a milletvekili adaylarının tamamı ve İl Başkanı Rıza Sümer de eşlik etti. Elvan Antalya ve Manavgat'tan geçen otoyol projeleriyle Yüksek Hızlı Tren (YHT) projelerini anlattı.

MİLLİ YHT GELİYOR

Yüksek Hızlı tren hatlarını yapmakla işlerin bitmediğini kaydeden Lütfi Elvan, "300-350 km hızla gidebilecek yüksek milli hızlı trenimizin yapım çalışmalarına başladık. 2019 yılında inşallah raylara kendi yüksek milli hızlı trenlerimizi indireceğiz. Bununla biz gurur duyuyoruz. Ülkemiz gurur duymalı. Sizler gurur duymalısınız" dedi.

MÜJDELER VERDİ

Manavgat'ı Konya'ya bağlayan demiryolu ve duble yol projelerinin ihalesine en geç 2016 yılının ilk 6 ayı içerinde çıkacaklarını dile getiren Lütfi Elvan, Antalya Konya arasında 90 kilometrelik bir kısalma olacağını söyledi. Lütfi Elvan, "Manavgat Tekne ve Çekek Yeri ile ilgili herhangi bir sıkıntı söz konusu değil Manavgatımıza inşallah güzel bir yat limanı kazandıracağız. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjdeler bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz