X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kayaköy'de kaçak inşaata savaş açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kayaköy'de kaçak inşaata savaş açıldı

  • Giriş Tarihi: 28.11.2015
Kayaköy'de kaçak inşaata savaş açıldı
Kayaköy'de kaçak inşaata savaş açıldı

Fethiye Belediyesi, beş bin yıllık geçmişi olan turizm bölgesi Kayaköy ve Karakeçililer mahallelerinde hızla artan kaçak inşaatlara işlem yapıyor

Fethiye Belediyesi, beş bin yıllık geçmişi olan turizm bölgesi Kayaköy ve Karakeçililer mahallelerinde hızla artan kaçak inşaatlara tutulan tutanak ve cezalar caydırıcı olmayınca, mahallelerin girişlerine zabıta kontrol merkezleri kurdu. İnşaat malzemesi taşıyan tüm araçları durduran Zabıta ekipleri, inşaat ruhsatı göstermeyen araçları mahalleye almadı. Kayaköy ve Karakeçililer mahallelerinde, sit alanlarının bulunması ve imar planı olmadığı için inşaat yapılamıyor.

237 KAÇAK YAPI

Kayaköy'de Büyükşehir Yasası öncesi kaçak yapıların kontrolünün İl Özel İdaresi tarafından yapıldığı ve o dönemde belirlenen 237 kaçak inşaata hiçbir cezai işlem uygulanmadığı ortaya çıktı. Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, Kayaköy'ün doğal güzelliğinin ve mimari yapısının bozulduğuna dikkat çekerek, "3 katlı, 5 katlı binalar yapılıyor. Ayıp olmasa 20 katlı bina yapacaklar. Kayaköyümüzü kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.