X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tapu ve Kadastro Antalya buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tapu ve Kadastro Antalya buluşması

  • Giriş Tarihi: 31.1.2016
Tapu ve Kadastro Antalya buluşması
Tapu ve Kadastro Antalya buluşması

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün çalıştayı Antalya'da yapıldı. Kapanış oturumuna Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı da katıldı

Kemer'de düzenlenen 'Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2015 Yılı Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi ve 2016 Yılı Faaliyetlerinin Müzakeresi Çalıştayı'nın kapanış töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın katılımıyla yapıldı. Tüm dünyada kabul gören mülkiyet hakkının Türkiye'de de anayasayla sınırları çizilerek güvence altına alındığına değinen Bakan Sarı, "Bu kutsal hakkın tescil ve muhafaza edilmesi görevi de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüze ve sizlere verilmiştir. Sizler, devletimizin teminatı altında yapmış olduğunuz bu görevle millet nezdinde de çok önemli bir yere sahipsiniz" dedi.

26 ÜLKENİN TAPU KAYITLARI VAR

Bakan Sarı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün sahip olduğu zengin arşiv mirası ve tarihe ışık tutacak bilgi ve belgelerleriyle de büyük bir önem taşıdığının altını çizerek, "Günümüzde Avrupa, Asya ve Afrika kıtasında yer alan 26 ülkenin taşınmaz kayıtları ülkemizdedir. Bunların yanı sıra bu ülkelerin siyasi, sosyal, iktisadi, hukuki ve askeri tarihini aydınlatacak bilgi ve belgeler arşivimizde korunmaktadır. 26 ülkenin mülkiyet problemlerinin çözüm yeri Türkiye'dir" dedi.

MÜLKNAME HEDİYESİ
Katılımcılara seslenen Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal, "Engellemek ve bizi geride bırakmak isteyenlere, devletin milletin kurumumuzun temellerine dinamit koyanlara, fırsat vermeden, bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Kanal, Bakan Sarı'ya 4. Mehmet dönemine ait bir mülkname hediye etti.