X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bunun adı vefasızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bunun adı vefasızlık

  • Giriş Tarihi: 26.2.2016
Bunun adı vefasızlık
Bunun adı vefasızlık

Hayatını eğitime adayan, 20 bin öğrenci yetiştiren, biriktirdiği parayla okul yaptıran Şerife Turan'ın cenazesine 50 kişi katıldı

Yetiştirdiği 20 bin öğrenci ile tanınan ve biriktirdiği 510 bin lira ile 'da okul yaptıran 88 yaşındaki Şerife Tufan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 1992 yılında emekli olan ve hayatının 41 yılını öğretmenlik yaparak geçiren Şerife Tufan, biriktirdiği parasını ve emekli ikramiyesini hayalini kurduğu okulu yaptırmak için bağışlamıştı.

CENAZESİNE 50 KİŞİ KATILDI
Son görev yeri Antalya'ya bir okul yaptıran Tufan, öğretmenliği boyunca hiç hasta olmadan 20 bin öğrenci yetiştirmiş, yılın öğretmeni, yılın kadını seçilmiş, 6 kez takdirname almış ve 5 Cumhurbaşkanı ile tanışmıştı. Emekli olduktan sonra da memleketi Antalya'dan ayrılmayan ve özel bir bakım evinde kalan 88 yaşındaki Tufan, önceki gün akşam saatlerinde solunum güçlüğü nedeniyle yaşamını yitirdi. Hayırsever öğretmen Şerife Tufan için, Muratpaşa Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Tufan, yaklaşık 50 kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.