ARKADAŞINA GÖNDER Rıhtımla beraber siparişler patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rıhtımla beraber siparişler patladı

  • Giriş Tarihi: 19.4.2016
Rıhtımla beraber siparişler patladı
Rıhtımla beraber siparişler patladı

si'nde sezon açıldı. Lüks yatlar birbiri ardına denize indirilip deneme sürüşlerine alınıyor. Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ)
Genel Müdürü Zeki Gürses, 2016 yılı için 51 yaş satışı gerçekleştirildiğini açıkladı. Gürses, özellikle 40 metre üstü süper lüks yat siparişlerine çekti.

1222 METRELİK SİPARİŞ
Bu yıl 0-23 metre arasında 33, 24-39 metre arasında ise 8 yat siparişi alındığını ifade eden Gürses, 40 metre üstü ise 10 yatın satışının gerçekleştiğini ve üretimine başlandığını anlatan Gürses, "1 yıl içinde 10 tane 40 metre üzerinde yat siparişi diğer lüks yat üretim merkezlerinde görülemeyecek bir oran" dedi. Gürses, 2016 için siparişi alınan yatların toplam uzunluğunun bin 222 metre olduğunu söyledi. Gürses, "Alia Yatçılık 41 metrelik yatı Şubat ayında teslim etti. Sarp Yatçılık 46 metrelik, Damen Yatçılık 53 metre, Vosmarin 40 metre yatlarının test sürüşlerini tamamladı. Alia Yatçılık 60 metrelik yatı denize indirecek. Rıhtımda tarihinin en yoğun dönemi yaşanıyor" dedi.

TÜREL'E TEŞEKKÜR
Antalya Balıkçı Barınağı'nın taşınmasıyla Serbest Bölge rıhtımının 280 metreye ulaştığını hatırlatan Gürses, "Rıhtım iyi ki taşınmış. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yoğun gayreti oldu. Teşekkür ediyoruz. 280 metre uzunluğunda rıhtım cazibe yarattı. Eğer bu gerçekleşmese bu kadar büyük yat siparişleri alınamazdı. Rıhtımda bağlama imkanı yoktu. Sıkıntıya girerdik" dedi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.