X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Diş fırçalama dünya rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Diş fırçalama rekoru

  • Giriş Tarihi: 8.5.2016
Diş fırçalama dünya rekoru
Diş fırçalama dünya rekoru

’da aynı anda 7 bin 871 çocuk dişlerini fırçalayarak, ‘ çocuk diş fırçalama rekoru’ kırdı. Önceki rekor ’ındı

Koruyucu Diş Sağlığı Uygulamaları kapsamında, Valiliği başkanlığında, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Burdur Belediyesi işbirliğinde aynı anda 7 bin 871 çocuk dişlerini fırçalayarak, ' çocuk diş fırçalama rekoru' kırdı. Rekor denemesine ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri katıldı. Bu rekorun daha önce 2015 yılında 'ta 2 bin 500 öğrenci ile kırıldığı belirtildi.

BURDUR'DA HEDEF SIFIR ÇÜRÜK
Burdur Valisi Hasan Kürklü, ağız ve diş sağlığının, sağlık konusunda en önemli noktayı oluşturduğunu söyledi. Sağlıklı nesiller yetiştirmenin aynı zamanda Türkiye'nin geleceğini güvence altına alacağını belirten Kürklü, "Çocukların sağlıklı büyümesi ve hastalıklara yakalanmalarını önlemek noktasında ağız ve diş sağlığına önem veriyoruz. Bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz." dedi. Kendisi de aynı zamanda diş hekimi olan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ise "Gelecekte sıfır çürükle dünyada gösterilen, takip edilen bir ülke olmak istiyoruz" diye konuştu.

BELGEYİ TÖRENLE ALDILAR
Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, 'Dünya çocuk diş fırçalama rekoru'nun kırıldığını belgeleyen yazıyı Vali Kürklü, Milletvekili Özçelik, Belediye Başkanı Ercengiz ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram'a imzalattı.