X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocukların yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocukların yüzü güldü

  • Giriş Tarihi: 1.6.2016
Çocukların yüzü güldü
Çocukların yüzü güldü

Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, ‘Çiçekleri Soldurmayalım’ projesi kapsamında meslek eğitimi alan çocukları ziyaret etti. Tonbul, çocukları milli maça da gönderdi

'da risk altında bulunan çocukların suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması, mesleki beceri ve imkânı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından 'Çiçekleri Soldurmayalım' adlı projeli çalışma başlatılmıştı.

MİLLİ MAÇA GÖTÜRÜLDÜLER
Tespit edilen çocuk ve ailelerine yönelik aşçı yardımcısı, saç bakımı ve yapımı, pastacı yardımcısı, konaklama ve seyahat hizmetleri ön büro elemanı ile seramik ve karo döşemecisi kursları açıldı. İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, çocuklara destek olmak adına önceki gün Çocuk Şube Müdürlüğü'nde uygulamalı eğitim gören seramik ve karo döşemecisi kursiyerlerini ziyaret ederek, çalışmalarını yakından izledi ve çocuklarla birlikte kahvaltı yaptı. Mesleki kurslara devam eden çocuklar, hafta sonu oynanan Türkiye- milli futbol karşılaşmasına da götürülerek doyasıya eğlendi.