X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çiçekler solmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çiçekler solmayacak

  • Giriş Tarihi: 7.6.2016
Çiçekler solmayacak
Çiçekler solmayacak

AESOB, KUR, Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Çiçekleri Soldurmayalım’ projesi ile gençler meslek sahibi oluyor ve iş imkanı yaratılarak topluma faydalı bireyler yetişiyor

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB), KUR,
Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve dezavantajlı grupları meslek edindirmeye yönelik 'Çiçekleri Soldurmayalım' projesi ilk meyvesini verdi. 'Çiçekleri Soldurmayalım" projesi kapsamında kurslara devam eden 20 kursiyer, düzenlenen pasta yarışmasında hünerlerini sergiledi. Yarışmada AESOB Başkanı Adlıhan Dere, il Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve İŞKUR temsilcisi Jüri üyesi olarak yapılan pastaları tadıp, puan verdi.

İSTİHDAMLARI SAĞLANACAK
Yarışma sonunda dereceye girenlere Dere ve Tonbul tarafından hediyeler verildi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, toplumun her kesimi ile iç içe bir esnaf odaları birliği hedeflediklerini belirterek, "Dezavantajlı kesim diye adlandırılan, bazı sorunları olan arkadaşlarımızı topluma kazandırmak için ortaklaşa başlatılan proje ile meslek gruplarına ara eleman yetişmeyi hedefledik. Eğitimler tamam, şimdi İŞKUR aracılığı ile istihdamları sağlanacak. Gencecik fidanlarımızın solup gitmesine gönlümüz razı olamazdı. İnşallah bu proje değişik meslek gruplarını da içine alarak daha da gelişerek devam edecek" dedi.