Adım adım zirveye çıkıyor

Giriş Tarihi: 8.6.2016
Adım adım zirveye çıkıyor

Yerel Yönetimler Performans Araştırması’nda 2015’te 10’uncu sırada bulunan , Türel’in seçilmesiyle önce 5’ ardından 2’nci sıraya yükseldi

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan Objective Research Center (ORC) araştırma şirketinin Yerel Yönetimler Performans Araştırması, Antalya'nın yaşadığı değişimi de ortaya koydu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Yerel Yönetimler Performans Araştırması'nda yüzde 59 başarı oranı ile ik oldu. Araştırma farklı ekonomik ve yaş gruplarından 22 bin 540 kişi ile yapılan görüşmeleri ile gerçekleşti. Birinci sırada ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yer aldı.

AKAYDIN 10'UNCUYDU
Şirketin 2015 yılında yaptığı 'Büyükşehir Belediye Başkanlarının 5 Yıllık Performans Ölçümü'nde' dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın 30 büyükşehir belediye başkanı arasında 10'uncu sırada yer alabilmişti. Akaydın'ın başarı oranı yüzde 42 seviyesindeydi.

ÖNCE 5 SONRA 2'NCİ OLDU
Son olarak Mart 2016'da yapılan Yerel Yönetimler Performansı'nda da Antalya büyükşehir Belediyesi, yüzde 58.2 başarı puanı ile 5'inci olmuştu. Böylece Türel, yerel yönetim başarısı ölçüsüne göre 10'uncu sıradan devraldığı Antalya'yı önce 5'inci sıraya, ardından 2'nci sıraya taşımış oldu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Adım adım zirveye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz