X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Isparta ayakta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ayakta

  • Giriş Tarihi: 21.6.2016
Isparta ayakta
Isparta ayakta

spor küllerinden doğuyor. Hedef sadece bir takımı oluşturmak değil, Isparta’da sporun her branşını güçlendirmek. Profesyonel takım hedefine 1930 adıyla ilerlenecek

AK Parti Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, söz verdiği gibi için özlenen bir ortamı gerçeğe dönüştürdü. Isparta'nın yeni valisi Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile İstanbul'da ikamet eden Ispartalı işadamı grubu ile bir araya gelen Milletvekili Bilgiç, için uzun soluklu bir planlama hedeflediklerini belirtti.

GÜÇLÜ VE GÜVENİLİR İSİMLER
Birinci aşamada kulübü üzerinden gideceklerini anlatan Milletvekili Bilgiç, "İstanbul'daki hemşerilerimizden 7 isim belirledik. Atakan Yazgan, Bülent Sarıoğlu, Ahmet Nedim Karasoy, Yavuz Demirel, Birol Köstüklü, Mustafa Kaya ve Cengiz Aydemir yönetimde olacak. Isparta ayağında en başa ITSO Başkanımız Şükrü Başdeğirmen'in ismini yazdık. Mustafa Özaydın ve Sami Öngör'ü dahil edeceğiz. İnşaat sektöründen arkadaşlarımızdan isimler yazmak istiyoruz. Hafta içerisinde kuruluş işlemini tamamlayıp, yönetim kurulunu oluşturmayı arzuluyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜNAYDIN'DAN TRANSFERİ TAKİP ŞARTI
Yönetimin desteklerinin yanı sıra sponsorlar da bulacaklarını kaydeden Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "Başlangıç itibariyle Isparta Belediyesi'nin de spor bütçesinden belli bir katkıyı yapacağını umuyoruz. Ancak "belediyenin sırtından bu işi yapalım" mantığında değiliz" ifadesini kullandı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da Isparta Belediyesi'nin de bu çalışma içerisinde olacağını ve katkı vereceğinin sözünü verdi. Günaydın, "Atakan bey ve arkadaşlarına güveniyorum. Ancak beni yanlış anlamazsanız transferleri bizzat ben kendim takip etmek istiyorum. Bunu itimatsızlık olarak anlamayın. Çünkü Ispartaspor zamanında buradan kaybetti" dedi.

ISPARTASPOR 1930 OLUYOR
Vali Şehmus Günaydın da Isparta'nın gelecek 10 yılını kurtaracak bir çalışma yapacaklarını söyledi. 2-3 yıl taşıma suyuyla döneceğini belirten Günaydın, "Valilik ve İl Özel İdare olarak hiçbir masraftan kaçınmayız. Yetenekli çocuklarımızın bursuna kadar karşılarız. Biz Kastamonu'da öyle bir sistem kurmuştuk. Bu Isparta'nın futbol anlamında 5-10 yılını kurtarırız. Sürdürülebilirlik için altyapı şart" diye konuştu. Bu arada Bölgesel Amatör Lig'deki Isparta Özel İdare takımının adı, Atatürk'ün Isparta'ya gelişinden esinlenilerek Ispartaspor 1930 olarak değiştiriliyor. Profesyonel takım hedefi, bu isim altında yola çıkacak.