X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Önder Önen ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Önen ifade verdi

  • Giriş Tarihi: 3.7.2016
Önder Önen ifade verdi
Önder Önen ifade verdi

Başkan Türel’in, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu meclis üyesi Önen ile Ali Tüzün ve Ali Rahmi Hocalar ifade verdi. 3 isim de suçlamaları kabul etmedi

Kooperatif yolsuzluğu iddiaları ile AK Parti'den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Büyükşehir ve Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Önen'le ilgili yargı süreci de başladı. Savcılık 3 kişinin ikmalen ifadelerini istedi. Önen ile Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün ve Aksu Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rahmi Hocalar, bunun üzerine emniyette ifade verdi. Süreç, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in girişimi ile başlamıştı.

Suç duyurusunda bulundu
Türel, Önen'i önce Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Koordinatörlüğü görevinden almış, ardından da Önen hakkında kooperatif yolsuzluğu iddiaları ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Önen ayrıca, yine Türel'in talebi üzerine AK Parti İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti. Gelişmelerin ardından çalışma başlattı. Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Türel'in savcılık dilekçesinin ardından, dilekçede ismi geçen Önder Önen, Ali Tüzün ve Ali Rahmi Hocalar'ı ifadeye çağırdı. Emniyette ifade veren 3 kişi kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.