X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Alanya Hal’inde seçme imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Alanya Hal’inde seçme imkanı

  • Giriş Tarihi: 26.11.2016
Alanya Hal’inde seçme imkanı
Alanya Hal’inde seçme imkanı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkler’deki yeni hale taşınmak istemeyen komisyoncular ve esnafı mağdur etmeyeceklerini ve isteyenin eski yerinde kalabileceğini söyledi

Büyükşehir Belediyesi, Alanya'ya yetersiz gelen mevcut 4 belde haliyle birlikte tüm ilçeye hizmet verecek daha büyük ve modern yeni bir toptancı hal kazandırmak için gün sayıyor. Alanya Yeni Toptancı Hal Projesi'nin temeli 10 Aralık'ta atılıyor. Alanya, Payallar, Konaklı ve Demirtaş hallerinde hizmet veren hal esnafı isterse yeni hal projesinde yer sahibi olacak. Yeni hale taşınmak istemeyen esnaf, şimdiki mevcut hallerde hizmet vermeye devam edebilecek.

MEMNUNİYET DAHA ÖNEMLİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkler'deki yeni hale taşınmak istemeyen komisyoncular ve esnafı mağdur etmeyeceklerini belirterek, "Gelmek istemeyen esnaf bugün hizmet verdiği dükkanlarından memnunsa aynı yerde hizmet vermeye devam edebilir. Ancak biz Alanya'ya yakışan modern bir hali inşa edecek ve hizmete sokacağız. Gelmek isteyenlere kanuni hakkını kullandırarak dükkanları teslim ederiz ve yeni hale taşınırlar. Gelmek istemeyenlere de mevcut yerlerinde hizmet imkanı tanırız" dedi.