X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Kayan Üretıcılerle Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Kayan Üretıcılerle Buluşuyor

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
AKSARAY GÜZELYURT İLÇESİ’NE BAĞLI KÖY VE KASABALARDA BİRLİK ÜYELERİNİ EVLERİNDE ZİYARET EDEN DAMIZLIK BİRLİĞİ BAŞKANI BEKİR KAYAN, "BİZİM İÇİN SİVRİHİSAR'DA 5 HAYVANI OLAN ÜRETİCİMİZDE BİRDİR. MERKEZDE 500 HAYVANI OLAN ÜRETİCİMİZDE BİRDİR. AYIRIM YAP
Başkan Kayan Üretıcılerle Buluşuyor

Güzelyurt ilçesine bağlı köy ve kasabalarda birlik üyelerini evlerinde ziyaret eden Damızlık Birliği Başkanı Bekir Kayan, "Bizim için Sivrihisar’da 5 hayvanı olan üreticimizde birdir. Merkezde 500 hayvanı olan üreticimizde birdir. Ayırım yapmadan hepsine hizmet götürürüz" dedi.
Güzelyurt ilçesine bağlı Ihlara ve Selime kasabaları ile Sivrihisar, Uzunkaya, Belisırma, Yapsakhisar, Ilısu, Akyamaç köylerinde bulunan Damızlık Birliği üyelerini evlerinde ziyaret eden Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, "Güzelyurt İlçemizde hayvancılık hızla gelişiyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu bölgede de modern tesislerin sayısı artacaktır. Bizim Güzelyurt’ta üye sayımız az diye hizmet götürmemezlik olmaz. Güzelyurt’a şubemizi açtık ve üyelerimiz burada işlemlerini yaptırabiliyor. Biz göreve geldikten sonra hizmeti üreticimizin ayağına götürme çalışmaları başladı. Biz üreticimiz arasında ayırım yapmayız. Güzelyurt Bölgesine süt konusunda ve yem konusunda ciddi yatırımlar yapacağız. Bu bölgede yemi 54 liraya kadar alan üreticilerimiz var. Biz buraya girdik ancak şu anda her yere ulaşamıyoruz. Önümüzdeki dönemde sütte ve yemde yapacağımız girişimler bu bölgedeki üreticilerimizinde sütten ve yemden daha fazla para kazanmasını sağlayacak. Şu anda Güzelyurt Bölgesine kamyon bazında yem gönderebiliyoruz. Çok yakında üreticimiz istediği kadar yemi Birliğinden temin edebilecek" dedi.