X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğrencilere Güvenlik Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğrencilere Güvenlik Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AKSARAY İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE TRAFİK TESCİL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AKSARAY ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ OKULUNDA 70 ÖĞRENCİYE GÜVENLİK EĞİTİMİ VERİLDİ.
Öğrencilere Güvenlik Eğitimi

İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil Şube Müdürlüğü tarafından Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulunda 70 öğrenciye güvenlik eğitimi verildi.
Eğitimde, ihmal ve istismara açık olan bu öğrencilere, tanımadığı kişilerle konuşmamaları, yiyecek içecek almamaları, tanımadığı kişilerin araçlarına binmemeleri, polisten korkmamaları gerektiği, herhangi bir sıkıntıya düştüklerinde veya kaybolduklarında hemen 155 Polis hattını arayarak yardım talebinde bulunmaları konularında bilgiler verildi. Ayrıca çocuklar genel güvenlik ve trafik konularında bilgilendirildi. Programa katılan çocuklarla görevli polisler tarafından tek tek ilgilenildi. Polis araçlarına binip araçlardaki siren ve megafon gibi aksesuarları inceleyen çocuklar, polis yeleği giyip ve polis şapkaları takarak polis amcaları ile eğlenceli saatler geçirdi.