X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okul Bahçesinde Anlamlı Kareografi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Okul Bahçesinde Anlamlı Kareografi

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AKSARAY’DA ÖĞRENCİLER, ÇANAKKALE’DE HAYATINI KAYBEDEN ASKERLERİN MANEVİ HATIRASINA OKUL BAHÇESİNDE BEDENLERİYLE ‘100’ YAZARAK ANLAMLI BİR KAREOGRAFİ OLUŞTURDU.
Okul Bahçesinde Anlamlı Kareografi

’da öğrenciler, Çanakkale’de hayatını kaybeden askerlerin manevi hatırasına okul bahçesinde bedenleriyle ‘100’ yazarak anlamlı bir kareografi oluşturdu.
Hacı Kerim Yardımlı İmam-Hatip Ortaokulu, bu defa da Çanakkale ve Sarıkamış’ta şehit düşen yaklaşık 370 bin askerin hatırasına anlamlı bir etkinliğe imza attı. Düzenlediği salon programına ek olarak okul bahçesinde dev 100 yazısı oluşturan öğrenciler kendilerine destek veren öğretmenleri ile birlikte önemli bir vazifeyi yerine getirmenin coşkusunu yaşadı. Görsel sanatlar öğretmeni Mehmet Selen, beden eğitimi öğretmeni Mehmet Bakan ve sosyal bilgiler öğretmeni Şaban Kılıç’ın çalışmaları ile başlayan faaliyete öğrencilerin, diğer öğretmenlerin ve okul idaresinin destekleriyle adeta görsel bir şölene dönüşen kareografi yemek saatinde tertip edildi.
650 öğrencinin yazdığı dev 100 rakamının önünde bayrak açan ve Çanakkale ve Sarıkamış yazılarının her bir harfini tutan okul öğretmenleri binanın dördüncü katından çekilen kamera ve fotoğraf makinelerine pozlar verdi.