X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Belediye Başkanlarından Ziraat Odasına Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belediye Başkanlarından Ziraat Odasına Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 26.6.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
AKSARAY'IN TAŞPINAR VE YEŞİLTEPE BELDE BELEDİYE BAŞKANLARI ZİRAAT ODASI BAŞKANI EMİN KOÇAK'I ZİYARET ETTİ.
Belediye Başkanlarından Ziraat Odasına Ziyaret

’ın Yeşiltepe Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve Taşpınar Belde Belediye Başkanı Cihan Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ı ziyaret etti.
Başkan Emin Koçak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Yeşiltepe Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik yıllardır kuraklıkla mücadele eden Aksaray’ın bu yıl çok iyi yağış aldığını, ancak bu sefer de çiftçileri afatın vurduğunu söyledi. Bölgedeki ekili tarım arazilerinde ciddi zararların olduğunu belirten Başkan Çelik, yapılabilecek yardımlar için gerekli yerlere ulaşıldığını söyledi.
Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ise, Aksaray genelinde birçok bölgedeki ekili tarım arazilerinde ciddi zararların oluştuğunu belirterek, konuyla ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yürüttüklerini ve zarar gören tarım arazilerinde inceleme yapıldığını söyledi. İncelemelerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü aracılığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ulaştırıldığını belirten Başkan Koçak, gerekli desteklerin yapılacağını belirterek, konuyu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte takip ettiklerini sözlerine ekledi.