X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehit Mezarları Çiçeklerle Donatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehit Mezarları Çiçeklerle Donatıldı

  • Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:37
ANIT ŞEREF DEFTERİNİ İMZALAYAN VALİ ÇOMAKTEKİN, “SİZLERİN GÖSTERDİĞİ BU KAHRAMANLIK TÜRK MİLLETİNİN TARİHİN HER DÖNEMİNDE BÜYÜK VE GÜÇLÜ KILMIŞTIR. MİLLET OLARAK NAMUS, ŞEREF VE ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATI UĞRUNA PAK ALINLARINDAN VURULUP TEMİZ KANLARIYLA SUL
Şehit Mezarları Çiçeklerle Donatıldı

’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla yöneticiler, gaziler, şehit aileleri ve öğrenciler şehitliği ziyaret edip, çiçeklerle donatılan mezarların başında dua ettiler.
Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Uras ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte şehitlikteki anıta çelenk sunan Vali İbrahim Halil Çomaktekin, çiçeklerle donatılan mezarları tek tek dolaştı.
Anıt şeref defterini imzalayan Vali Çomaktekin, “Sizlerin gösterdiği bu kahramanlık Türk milletinin tarihin her döneminde büyük ve güçlü kılmıştır. Millet olarak namus, şeref ve özgürlüğün teminatı uğruna pak alınlarından vurulup temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan topraklarını sonsuza kadar her türlü iç ve dış tehdit ile tehlikelerden koruyarak gelecek nesillere bırakmak milli görevimizdir” dedi.
Çomaktekin, daha sonra Bingöl’de şehit olan komiser Hüseyin Hatipoğlu’nun babası İlyas Hatipoğlu ve diğer yetkililerle birlikte şehit polisin mezarı başında dua etti. Emniyet Müdürü Mehmet Artunay da mezardaki çiçekleri suladı.