X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yaşlılara Saygı Haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yaşlılara Saygı Haftası

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
VALİ ÇOMAKTEKİN, “BİZLERİ BUGÜNLERE HAZIRLAYAN YAŞLILARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK, KİMSEYE MUHTAÇ HALE GETİRMEMEK BİZLERİN ASİL GÖREVİ OLMALIDIR. ÇÜNKÜ YAŞLILARIMIZ SEVGİ VE SAYGIDAN GÜÇ ALIR VE HAYATA BAĞLANIRLAR. YAŞLILARIMIZA İHTİYAÇ DUYDUĞU D
Yaşlılara Saygı Haftası

Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir” dedi.
18 - 24 Mart tarihleri arasında düzenlenen Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan Vali Çomaktekin, “Bizleri bugünlere hazırlayan yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak, kimseye muhtaç hale getirmemek bizlerin asil görevi olmalıdır. Çünkü yaşlılarımız sevgi ve saygıdan güç alır ve hayata bağlanırlar. Yaşlılarımıza ihtiyaç duyduğu desteği vermek, insan onuruna yakışacak koşulları hazırlayıp sunmak, yaşama sevincini kaybetmeden toplumla iç içe bir hayat sürmelerini sağlamak bizler için yalnızca bir sorumluluk değil, aynı zamanda da vefa borcudur” diye konuştu.
Çomaktekin açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimize sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak, hizmete erişilebilirliğini sağlamak, yeni alternatif hizmetleri geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzu bugünlere ulaştıran tüm büyüklerimizin ’Yaşlılara Saygı Haftasını’ kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.”