X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Patatesçiden Kredi Kartlı Satış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Patatesçiden Kredi Kartlı Satış

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
HAFTADA 3 GÜN TEZGAH AÇIP TOPLAMDA YAKLAŞIK 2,5 TON SATIŞ YAPTIĞINI ANLATAN 23 YAŞINDAKİ YILMAZ, “ÜSTÜNDE NAKİT OLMAYAN KREDİ KARTI ÇEKTİRMEK İSTİYOR. DAHA CAZİP GELİYOR. BENİM İÇİNDE İYİ OLDU. MESELA 5 LİRALIK ALACAKSA KREDİ KARTI DAHA CAZİP GELİYOR
Patatesçiden Kredi Kartlı Satış

’da patates satışı yapan bir pazarcı, müşterilerine kredi kartıyla alışveriş imkanı sunuyor.
Bir banka çalışanının önerisi üzerine pos cihazı alan patatesçi Salih Yılmaz, yüksek fiyatlardan dolayı patates almakta güçlük çeken müşterilerine sunduğu kredi kartlı alışverişe en fazla iş çıkışı pazara gelen memur kesiminin ilgi gösterdiğini söyledi.
Haftada 3 gün tezgah açıp toplamda yaklaşık 2,5 ton satış yaptığını anlatan 23 yaşındaki Yılmaz, “Üstünde nakit olmayan kredi kartı çektirmek istiyor. Daha cazip geliyor. Benim içinde iyi oldu. Mesela 5 liralık alacaksa kredi kartı daha cazip geliyor 20 liralık çektirebiliyor” dedi.
Önceki yıllarda kilosu 50 kuruş ile 1 lira arasında olan patates fiyatlarının son birkaç yılda artışa geçip 3 liraya ulaştığını anlatan Yılmaz, “Bana 3-4 yıl önce birisi ‘patatesi 3 lira’ deseydi hiç inanmazdım. Aklıma bile getiremezdim” diye konuştu.
Fiyatlardan müşterilerin de şikayet ettiğini aktaran genç patatesçi, çok fazla miktarda alınması halinde taksitte yapabileceğini söyledi.