X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hıdırellez Bayramı Amasya’da Coşkuyla Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hıdırellez Bayramı ’da Coşkuyla Kutlandı

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 23:32
AMASYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ BAHÇESİNDE DÜZENLENEN PROGRAMA AMASYA VALİSİ İBRAHİM HALİL ÇOMAKTEKİN, AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. METİN ORBAY, VALİ YARDIMCISI FERHAT BURAKGAZİ, DİĞER YETKİLİLER, ÖĞRETİM ÜYELERİ, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ
Hıdırellez Bayramı Amasya’da Coşkuyla Kutlandı

Hıdırellez Bayramı ’da Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikte kutlandı.
Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi bahçesinde düzenlenen programa Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, diğer yetkililer, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cumhuriyet Ortaokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan programda, Amasya Üniversitesi Müzik Kulübü üyeleri çeşitli şarkıları seslendirdi.
Katılımcıların gönüllerince eğlenme imkanı bulduğu etkinlikte Hıdırellez Bayramına özgü oyunlar oynanırken, Amasya Üniversitesi halat çekme şampiyonları ile protokol üyeleri arasındaki yarışmada büyük gayret gösteren protokol üyeleri galip geldi.
Renkli anlara sahne olan yarışmalardan sonra ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Dansları Ekibi de gösteri sahneledi.