X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Amasya, Metan Gazından Elektrik Üretilen 16 İl Arasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

, Metan Gazından Elektrik Üretilen 16 İl Arasında

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
TESİSİN 10 BİN KONUTUN İHTİYACINA CEVAP VERECEK KURULU GÜCE SAHİP OLDUĞUNU ANIMSATAN ÖZDEMİR, BİR GAZETEDE ÇIKAN “KATI ATIK TESİSİ İÇİN 5. TÖREN. AÇMAYA DOYAMADILAR” BAŞLIKLI HABERİ YALANLADIKLARINI VE HUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNACAKLARINI AYRICA BU HABE
Amasya, Metan Gazından Elektrik Üretilen 16 İl Arasında

Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’nın Türkiye’de metan gazından enerji üretildiği 16 il arasında olmasının kendileri için övünç kaynağı olduğunu söyledi.
Amasya Belediyesi’nin Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Sıvı Atık Tesisi gibi projeleri hayata geçirip çevreci bir belediye olduğunu belirten Başkan Özdemir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımıyla açılışı yapılan metan gazından elektrik üreten tesisinde hizmete girmesiyle Amasya’nın Türkiye’de metan gazından enerji üretildiği 16 il arasında yer aldığını vurguladı.
Tesisin 10 bin konutun ihtiyacına cevap verecek kurulu güce sahip olduğunu anımsatan Özdemir, bir gazetede çıkan “Katı atık tesisi için 5. tören. Açmaya doyamadılar” başlıklı haberi yalanladıklarını ve hukuki girişimde bulunacaklarını, ayrıca bu haberin kaynak gösterip gerçekmiş gibi yansıttığını öne sürdüğü bazı basın yayın organlarını şiddetle kınadığını dile getirdi.