Elektronik hırsızlar!

Giriş Tarihi: 26.1.2013

Başkent'te 3 ay içinde düzenlenen 30'u aşkın operasyonda ev ve işyerlerinden elektronik malzeme çalan hırsızlık çetelerine darbe indirildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yapılan ihbarlar üzerine kent genelinde 3 ayda 30 civarında hırsızlık operasyonu gerçekleştirdi. Polisin teknik ve fiziki takiple çökerttiği çetelerin özellikle soydukları ev ve işyerlerindeki telefon, bilgisayar, televizyon, yazıcı ve faks gibi elektronik malzemeleri çaldıkları saptandı.

20 KİŞİ YAKALANDI

Savcılık talimatı üzerine kolları sıvayan hırsızlık polisi, olayların gerçekleştiği adreslerde inceleme yaptı. Evlerin kapı kilit göbeklerini kırarak, işyerlerinin de kepenklerini demir makaslarıyla keserek soygunu yapan çetelerin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinden yola çıkıldı. Polis, arşivlerde bulunan sabıka kayıtlarından hırsızların kimlik ve görüntülerini tespit etti. Baskınlarla gözaltına alınan 20 civarındaki çete elemanının birbirleriyle bağlantılı olduğu da saptandı.

PAZARLARDA SATIYORLAR
Çete elemanlarının Ankara'daki bölgeleri kendi aralarında pay ettiği ve herkesin bir mıntıkada soygun gerçekleştirdiği belirlendi. Hırsızların soydukları noktalarda para ve takı bulamadıkları zaman elektronik eşyaya yönledikleri, çaldıkları bu eşyaları da pazar ve pasajlarda el altından çok düşük fiyatlara sattığı öğrenildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektronik hırsızlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz