X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Batıkent ilçe olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Batıkent ilçe olsun

  • Giriş Tarihi: 6.2.2013

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Batıkent'in ilçe olması için kanun teklifi verdi

Türkiye'nin en büyük modern yerleşim birimlerinden biri olan 270 bin nüfuslu Batıkent'in ilçe olması için kanun teklifi verildi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Yenimahalle'nin en büyük semti Batıkent'in ilçe yapılmasına dair kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

"İHTİYAÇLAR KARŞILANMIYOR"
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri kanun teklifi için yaptığı açıklamada, "Batıkent son yıllarda önemli bir çekim merkezi oldu. Ekonomik gelişmelere bağlı olarak nüfusu hızla artıyor. Bu artışla birlikte Batıkent'te yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması giderek zorlaşıyor. Yenimahalle nüfusunun yarısı Batıkent'te yaşıyor. Bu bölgenin yerel yönetim açısından yeniden yapılandırılması gerekiyor" dedi.

"VERİMLİ HİZMET İÇİN"
Batıkent'te yaşayan vatandaşların uzun süredir bu yönde talepleri olduğunu belirten Yeniçeri, "Nüfus ve diğer faktörler göz önüne alınarak kamu hizmetleri daha eşit verilmeli. Vatandaşlarımıza hizmetlerin daha verimli ulaştırılması için Büyükşehir Belediyesi mücavir alanları içinde Batıkent adıyla bir ilçe kurulması amacıyla teklifi verdik" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.