X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bıçakçı koca adalet önünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bıçakçı koca adalet önünde

  • Giriş Tarihi: 22.3.2013

Sokak ortasında kendisinden boşanmak isteyen eşini 8 yerinden bıçaklayan Mehmet Ş., yargı önüne çıktı

Altındağ'da bir ay önce sokak ortasında çocuğunun gözü önünde eşini 8 yerinden bıçaklayan Mehmet Ş.'nin yargılanmasına başlandı. Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Diyarbakır Açık Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mehmet Ş. katılmadı. Eşi tarafından bıçaklanan Şirin Ş., "Bugüne kadar çok tehdit edildim" dedi.

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ
Olayın meydana geldiği gün dolmuşla okula gittiğini belirten Şirin Ş., yaşadıklarını şöyle anlattı. "Beni takip eden eşim aynı dolmuşa bindi. Bana 'Seni öldüreceğim, bizim törede boşananlar öldürülür' diyerek tehditte bulundu. Bunun üzerine dolmuştan indim. Tartışmamız sırasında eşime çantayla vurmadım. 9 yaşındaki oğlum da gördü. Dolmuştan indikten sonra eşim bıçakla saldırdı ve beni yaraladı."

'EZİYET'E GİRİYOR
Şirin Ş., hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındıktan sonra Mehmet Ş.'nin kendisini telefonla arayarak, "Daha bitmedi, bu işi yarım bıraktım. Dua et çevredekiler geldi" şeklinde tehditlerine devam ettiğini öne sürdü. Şirin Ş.'nin avukatı Özgür Yılmaz, müvekkiline yapılanın, basit yaralama ve tehdit olmadığını savunarak, sanığın eyleminin TCK'nın 96. maddesinde yer alan 'eziyet' suçuna girdiğini, bu kapsamda alt sınırdan uzaklaşılarak ceza verilmesi gerektiğini kaydetti.